Hasznos linkek

Keresés

Utcai Futás

Beköszöntő

Akik már csatlakoztak hozzánk, azokat külön üdvözlöm a rajtzónában, akik még nem, azok se idegeskedjetek, mert bármikor csatlakozhatnak a futókhoz:)!
Persze ehhez ki kell töltenetek a szakosztályi jelentkezést, meg ki kell fizetni a tagdíjat. Ha megteszed, ezzel már a futószakosztály tiszteletbeli tagja lettél.
Annak, hogy igazi tag legyél, egy feltétele van: hogy futni kell.
Annyit, amennyinek szükségét érzed. (Nem kell belehalni, csak egy kicsit)
De ha csak lélekben vagy velünk annak is örülünk (és így legalább nem fogsz lesérülni).

A futás elsődleges pszichológiai hatása, hogy megnő az önbecsülésünk abból adódóan, hogy le tudjuk a saját lustaságunkat győzni. Olyan érzést kelt, hogy "ura vagyok magamnak", azt történik, amit beterveztem, amit akarok. A legtöbb ember ésszel belátja, hogy mozognia kellene, de nem tudja saját magát rávenni egy kis "szenvedésre". Aki erre képes, büszke lehet önmagára!
(Dr. Budavári Ágota, Országos Sportegészségügyi Intézet)

Alan Sillitoe angol író kisregényében egy hosszútávfutó magányosságáról ír:
"Sose voltam még olyan szabad, mint az alatt a néhány óra alatt, míg végigügetek azon az ösvényen a kapun kívül."
"Jó ez, futónak lenni, kint a világban egymagam, egy lélek se, aki elrontaná a kedvemet, vagy megmondaná, hogy mit csináljak."
"Futás közben nagyokat gondolkodom, akkor jutnak eszembe a legmélyebb gondolatok".

Ha szeretnél belépni szakosztályunkba, keresd Bíró Györgyöt (biro@mavir.hu, tel: 18-53)!

A versenyekre nem csak a bajnokok jönnek, bár vannak köztünk olyanok is, aki az élmezőnyben fut, és mire mi is beérünk, már kipihente a futás fáradalmait. De túlnyomórészt, a te egészségedről van szó, hogy az esti, délutáni futások után eljössz és megmutatod a sok ezer másik futónak, meg a bajnokoknak, hogy te is meg tudod csinálni. Tavaly volt olyan verseny ahol 40-en futottuk le a távok valamelyikét.
A távoli cél, hogy minél jobban szerepeljünk az őszi iparági futáson. A tavaszi, nyári versenyeitek eredményei alapján állítjuk össze a mi bajnokcsapatunkat, akik tavaly a 4. helyről a másodikra futottak. Naná hogy meg kéne nyerni az idén!
Akinek edzéstervre van szüksége, annak szívesen segít Pész Attila, az edzőnk, aki a mi csapatunkban szokott futni.

Híreinkről, eseményeinkről e-mailben fogunk tájékoztatni!

Ha úgy érzed, további biztatásra van szükséged, jó szívvel ajánlom ezt az oldalt:

Kékes Csúcsfutás 01.jún 5km Mátra 70%
Fut a Vác és Ovis futás 02.jún 2-5,5-11-22km,   4x5,5váltó Vác Boronkay iskola ingyenes házi futóverseny
Maraton-félmaraton váltó 16.jún 22-42km és váltók Hősök tere 70%
Paksi atomfutás rendezvényei 02.szept 8-15-23-31km                utcai brutálfutás Paks 70%
Balaton Maraton nov. 16-17. 14+7+21és váltók Siófok 70%
Mikulásfutás és Ovis futás 01.dec 2-5,5-11-22km,   4x5,5váltó Vác Március 15. tér ingyenes házi futóverseny
Rossman-Mikulásfutás 08.dec 3,5km Budapest 70%

2018 Iparági Futóverseny beszámoló
Száguldó igazgatókkal az élen, az idén is a MAVIR volt a legeredményesebb az iparági futóversenyen

Az idén is Győrben rendezték meg futófesztivált, az ipadág csapatainak 2, 7, 14, 21km-es távokon, illetve 3x7km-es váltófutáson. A versenyen a MAVIR futószakosztálya az iparág legnépesebb futócsapatával, 39 fővel képviseltette magát.
A 2km-es távra sikerült olyan kollégákat is elcsalogatni, akik életükben először álltak a rajtvonalra. A verseny elején azt mondták, - becsületből lefutom, de a végére kipirulva teljes energiát bedobva versenyzőként értek a célba, melynek meg is lett az eredménye. Sokan mehettek haza életük első futása után éremmel a nyakukban. Győztesek és pontszerzők voltak: Gabró Gábor 1, Woynárovich Gergő1, Selmeczi József 1, Bíró György 2, Szekér Dóra 3, Woynárovich Ákos 3, Kontra Tibor 3. Bíró Beáta 4, Bíró-Sturcz Anita 5, Smajda Fruzsina 5, Debnár Krisztián 5, Völgyi Erika 6. helyezést ért el.
A verseny 7km-es távján indultak a legtöbben, ezért itt a MAVIR-osoknak osztozni kellett a többi versenyző eredményeivel: Selmeczi Edit1, Selmeczi Dániel 2, Mészáros János 3. Farkas Teodóra 5. helyezést ért el.
A 14km abszolút győztese Módos László lett, aki gyorsabban futotta a kétszer 7km-es távot egyedül, mint a váltók bármelyik két futója. Mellette a dobogóra állhattak: Ezer Andrea 1, Péntek Márton 1, Ezer Tamás 6.
A 21km-en Pész Attila egyedül gyorsabban futott, mint bármelyik váltó egyenként a 7km-t. Itt is volt kinek felállni a dobogóra közülünk: Paulisinecz Kata 2, és Györgyi Gábor 4. A Woynárovich család 3. helyezésével a családi kategóriában is sikerült képviseltetnünk magunkat a dobogón.
A verseny legnagyobb attrakciója a 3x7km-es váltó futás, ahol 5 váltó csapatot indítottunk, akik eredményesen teljesítettek. Sikerült olyan tempót diktálni az 1.-2. csapatunknak, hogy finoman megkérdezték, hogy az élmezőnyben futó 3 versenyző biztos, hogy MAVIR-os dolgozó, és nem profi versenyző? Amikor a válaszban elmondtuk, hogy az első csapatot a MAVIR Igazgatóiból állítottuk össze (Módos László, Veszely Viktor, Mészáros János), egy kicsit összezavarodtak. De a hír futótűzként terjedt és egyre nagyobb elismeréssel szurkoltak a száguldó igazgatóinknak. 3 váltócsapat az élen szorosan, fél percen belül ért célba. Az igazgatók csapata győzött és a másik csapatunk a dobogó 3. helyére állhatott (Pész Attila, Selmeczi Dániel, Újhelyi Péter).